(ВИДЕО) УФЦ светски шампион се исплашил од змија: Претходно се борел со мечки и лавови

Хабиб Нурмагомедов утре (сабота) ќе ја брани УФЦ титулата во лесна категорија против Џастин Гетже.
Додека непоразениот шампион се подготвувал да се бори, пријателите решиле да се пошегуваат со него. На 32-годишната руска sвезда на тренингт и донеле огромна змија. Хабиб веднаш избегал.
“Искрено, не сакам змии. Сакам мечки, орли, лавови”, рекол Хабиб, кој претходно се борел со мечки и лавови.
Средбата на Хабиб и змијата можете да ја погледнете на 4:50 од видеото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Официјално е: Добре дојдовте на стадионот „Диего Армандо Марадона“

Градските власти на Неапол донесоа официјална одлука стадионот на Наполи „Сан Паоло“ во иднина да …