(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: „Шверц“ возење на камион ќе го чинел живот…

Човекот си го довел животот во опасност избирајќи да се вози фатен за камион…
На социјалните мрежи се појави снимка која многумина ги остави без текст.
Ова се случило во белградската општина Сурчин, во населбата Добановци, судејќи по описот на видеото на Инстаграм.
Намерно или не, човек се качил на задниот дел од камион и севозел додека се држел на самото возило.
Одеднаш човекот скока на сред пат и почнува да ползи по пешачкиот премин.
Очигледно е дека овој човек си го довел во опасност животот, како и луѓето кои се нашле во таа колона возила, а поради што го направил сето ова, не е познато.

View this post on Instagram

Dobanovci 📸 @balkan_auto_

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добитник на наградата GLOBAL TEACHER PRIZE: Најдобриот наставник на светот добил милион долари и половина веднаш поделил

Учител од рурално училиште во Индија, пофален поради залагање за подобрување на образованието на девојчињата,е …