(ВИДЕО) БАБА (80) МУ ОДРЖАЛА ЛЕКЦИЈА НА КРАДЕЦОТ: Го претепала со бастун и избркала од својата продавница – добила награда за храброст!

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија ја прими наградата за храброст откако со бастунот успеала да избрка маскиран разбојник од нејзината продавница.


Мажот избегал со украдените 50. евра и кутија цигари, по што бил пронајден и уапсен.
Оваа награда се доделува секоја година на луѓе кои покажале голема храброст во некоја ситуација.Овој необичен настан е снимен од камера во продавница во која Џун работи 45. години.
Бабата изрази голема благодарност за оваа награда и рекла дека е подготвена да се жртвува за своето семејство.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …