(ФОТО) ВОДИТЕЛКА НАПРАВИЛА 400. ОПЕРАЦИИ: Дечкото со киселина и го изгорел лицето, ПОТПОЛНО ГО ЗАГУБИЛА ВИДОТ – Еве како сега изгледа!

Британската водителка Кети Пајпер неодамна ја имала 400-тата операција, со што се поправиле последиците од нападот што го доживеала пред 12. години, кога еден човек, ангажиран од нејзиното поранешно момче, и фрлил сулфурна киселина во лицето.
„Нејзиното око се опоравува добро, таа е расположена и не може доволно да му се заблагодари на неверојатниот медицински тим. Операцијата беше направена на очниот капак овој пат”, изјавил менаџерот на познатата Британка.
Таа во моментов е во болница на лекување за да се спречи каква било инфекција.

За време на нападот Кејти целосно го изгубила видот на левото око, а поради компликации морала да оперира уште едно здраво око.
За време на нападот, таа била на почетокот на нејзината водителска и манекенска кариера и уживала огромна популарност. Во своите раце ја имала и титулата Мис Винчестер, така што злобниот план на нејзиното тогашно момче Даниел Линч ќе ставиело крај на сè.
Инаку, пред грозоморниот чин, тој ја силувал Пајпер – цели осум часа.
На крајот бил уапсен и осуден на доживотен затвор. Минималната казна што мора да ја отслужи, дури и ако добие помилување, е 16 години.

View this post on Instagram

Sunday Roast ❤️

A post shared by K A T I E P I P E R (@katiepiper_) on

 

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОМАЛ БРОЈ ТЕСТОВИ ПА ПОМАЛКУ ЗАБОЛЕНИ: Во Македонија денеска се регистрирани 820 нови случаи на Ковид 19: Починати се 32 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани …