(ВИДЕО) УЖАСНО – ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПРИЗОРИ, БОРЕЦ УМРЕЛ ВО РИНГОТ: Млад професионален борач примил незгоден удар и само паднал!

Веднаш се онесвестил, а противникот и судијата брзо забележале дека нешто не е во ред
Од Мексико доаѓаат морбидни сцени од професионален натпревар во борење. Младиот, 26-годишен кечер Луис Анхел Салазар починал од последиците од ударот во рингот.
Салазар доби еден навидум безопасен удар кон центарот на градите и доживеал срцев удар. Веднаш се онесвестил, а противникот и судијата брзо забележале дека нешто не е во ред, па први му помогнале.
Организаторите брзо повикале брза помош и успеале да го оживеат борецот, на кратко време, но тој за жал починал во болницата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Аргентински медиуми: Почина Диего Марадона

Аргентинскиот весник Clarin објавил дека во 61. година умрел Диего Марадона. Како причина за смртта …