(ФОТО) ЈАСНА ПОРАКА – Ибрахимовиќ објавил брутална фотографија откако со два погодоци го урнал Интер

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ (39) му донесе победа на Милан на синоќешното дерби, а колку тоа му значи најдобро покажува неговиот пост на социјалните мрежи, што е малку брутален.
Имено, Ибрахимовиќ објавил слика на крвав лав по оброк, алудирајќи дека тоа е тој после натпреварот со Интер.
Милан славеше со резултат 2:1, а двата гола ги постигна одличниот Златан, кој е незапирлив и на 39. години.

Првиот гол Швеѓанецот го постигна во 13-та минута по пенал за кој сам се изборил.
Иако Хандановиќ го прочита и го одбрани неговиот удар, Ибрахимовиќ ја собрал одбиената топка и погодил, додека вториот гол бил постигнат по нафрлувањето на Леао.
Златан веќе има пет постигнати голови во новата сезона, иако одигра само три натпревари, а можност за нови ќе има во четврток кога Милан е домаќин на Селтик во Европската лига.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) АТП конечно признал: Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер во историјата

Точката на трилемата кој е најголемиот тенисер во историјата, Новак oНоковиќ, Рафаел Надал или Роџер …