(Рецепт) ЛЕК СО СИЛНО ПРОТИВВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО – Моќен народен лек: Како од шега лекува болка во грлото

Овој народен лек се користи со децении за лекување на болки во грлото
Бактериите што се акумулираат можат да предизвикаат воспаление на грлото, но и воспаление на крајниците. За среќа, народната медицина има решение и за овој проблем.
Овој народен лек целосно ја неутрализира болката во грлото, ги убива сите бактерии и ги решава проблемите со крајниците.
Потребни состојки:
8 поголеми чешниња лук (ако се помали тогаш дури 16. до 20. чешниња)
1/4 кромид
1/4 лажиче лута пиперка
2 лимони
1 лажица мед
1 литар топла вода


Подготовка:
Ставете ги сите состојки во мблендер, измешајте и пијалокот е подготвен. Идеално е да целиот пијалок да се испие во текот на денот.
Подобрувањето треба да следи по еден ден. Користете го лекот додека не исчезне болката во грлото. Совет е целосно да се елиминираат газираните пијалоци, алкохолот и тутунот.
Еве како функционираат состојките на телото и зошто овој лек е толку моќен:
Лукот е најдобриот природен антибиотик додека медот има антибактериски својства. Лимонот го зголемува имунитетот, а лутата пиперка ја подобрува циркулацијата.
Напомена: Пред употреба на било кој народен лек посоветувајте се со лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Искрена исповед на Александра Јорева Михајловска:„Денес е мојот 1. роденден како сум чиста од канцер!“

Личните битки, борби, оние кои не истоштуваат и за кои знаат малку луѓе се дел …