ПО СОВЕТ НА СЛАВЕН КИНЕСКИ ЛЕКАР – Ракот никогаш не е рпва болест, пред него се јавува ова: Древна кинеска метода на спречување карцином!

Кинескиот метод за исфрлање на камења од жолчката преку дебелото црево е популарен во Азија и се верува дека спречува развој на рак.
Кинезите имаат добро познат народен лек кој им помогнална многумина да се ослободат од камења во жолчката на полесен и помалку опасен начин.
Кинескиот лекар д-р Лаи Чиу Нан препорачува целосно природен метод за отстранување на камења од жолчката, кои се многу опасни – освен што предизвикуваат болка, тие доведуваат до жолтица, па дури и до рак.
Истражувањата покажале дека луѓето кои заболеле од рак, претежно претходно имале камења во жолчката.
„Ракот никогаш не е првата болест што се јавува“, вели д-р Лаи, истакнувајќи дека обично има многу други проблеми што доведуваат до рак. Според неговото истражување, обично луѓето кои заболеле од рак имале камења во жолчката.
Еден од симптомите на жолчни камења е чувството на голема ситост по оброкот. Се чувствувате како да не можете да ја сварите храната. Ако работите станат посериозни, се јавува и болка во црниот дроб. Ако мислите дека имате камења во жолчката, најдобро би било да го примените овој древен кинески метод.
Се верува дека овој кинески метод е добар и за зајакнување на црниот дроб, бидејќи црниот дроб и жолчното кесе се тесно поврзани.


Како да ги исфрлите камењата од жолчката преку столицата:
1. Првите пет дена пијте четири чаши сок од јаболко, секој ден, или јадете најмалку 4-5 јаболка. Сокот од јаболко ги омекнува камењата во жолчката. За време на тие 5 дена, можете да јадете нормално.
2. Шестиот ден не вечерајте.
3. Во 18. часот тој ден, земете лажичка сол епсом (магнезиум сулфат) со чаша топла вода.
4. Направете го истото во 20. часот. Магнезиум сулфатот го отвора жолчното кесе.
5. Во 22. часот, испијте 5-6 лажици маслиново или масло од сусам, со иста количина на свежо исцеден сок од лимон.
6. Измешајте добро и пијте. Маслото ќе ги подмачка камењата и ќе го олесни нивното минување.
Следното утро, во вашата столица би требало да има зелени камења, кои обично лебдат.
Дури и ако немате симптоми на камења во жолчката, не би било лошо да ја испробате оваа природна терапија бидејќи чистењето на жолчното кесе не може да биде штетно.
Напомена: Пред употреба на било кој народен лек посоветувајте се со лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Фатална глумица поради која двајца глумци ги оставиле своите жени

Скандалите поврзани со фаталната британска актерка Лили Џејмс штотуку почнуваат. Се чини дека Доминик Вест …