(ВИДЕО) Деца во Белград играле тенис а потоа поминал Ѓоковиќ со своето куче

ОТКАКО го загуби финалето на Ролан Гарос од Рафа Надал, Новак Ѓоковиќ се врати дома во Белград на заслужен одмор.
Најдобриот тенисер на светот е снимен како шета со кучете во неговата населба во Белград, а потоа видел група деца како играат тенис на улица. Тој им пришол, земал рекет и на малите им одржал неколку лекции што ќе ги паметат цел живот.
Не се случува секој ден, најдобриот играч на светот и еден од најголемите во историјата да ви покаже како правилно да држите рекет.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) АТП конечно признал: Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер во историјата

Точката на трилемата кој е најголемиот тенисер во историјата, Новак oНоковиќ, Рафаел Надал или Роџер …