Пилотска диета: На поени губите пет килограми за седум дена


ананас, кришка- 9
јагоди, 125 гр – 9
грозје, 125 гр – 9
суво грозје, 100 гр – 13
мандарини, 100 гр – 10
јаболка, 100 гр – 18
праски, 100 гр – 10
ореви и лешници, 100 гр – 12
урми, 25 g – 18
кикирики, 80 гр – 9
банана, 100 гр – 23
круши 100 гр – 25
лубеница, 1 кришка – 11
блитва, 50 гр – 1
целер, 1 корен – 1


домат, 100g – 1
зелена салата, главица – 1
аспарагус, 125 g – 3
зелка, 125 g – 3
карфиол, 125 гр – 3
боранија, 125гр – 3
цвекло, моркови, репка – 3
копар, магдонос, 250 гр – 3
спанаќ, 125 гр – 3
варен компир, 125 гр – 3
пржени тиквички, 125гр – 4
модар патлиџан, пржен – 5
грав, 100 гр – 8
леќа, 100 g – 10
грашок, 250 гр – 19


путер, 1 лажица – 1
маст, 1 лажица – 3
мајонез, 1 лажица – 2
милерам, 1 лажица – 2
кафе или чај без шеќер 0
вино – 1
вино, слатко – 2
капучино – 2
пиво, 1 чаша – 6
ракија, виски – 10
топло чоколадо – 26


сокови, 1 чаша – 10
сок од портокал – 3
сок од лимон – 3
млеко, 1/2 литар – 13
едно парче црн леб – 21
едно парче бел леб – 11
тост печен – 5
крекери, 100 g – 13
грисини, 100 гр – 13
бисквити, 100 гр – 22

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ДРУЖЕЊЕ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ: Како учениците од ООУ Димо Хаџи Димов го одбележаа патронатот

Новото секојдневие не ги спречи членовите на хорот и инструменталистите да го одбележат патрониот празник …