Дневен хороскоп за сабота, 17.10.2020: Јарецот ќе ужива во љубовта, Девицата ќе решава недоразбирања…

Овен
Љубов:
Не можете да се помирите со моменталната состојба. Делувате многу провокативно на партнерот, но не го постигнувате посакуваниот ефект.
Работа:
Преокупирани сте со идеи што треба да ви овозможат побрз или полесен деловен успех. Вашето однесување укажува на пренагласеност на личните способности.
Здравје:
Важно е да ги подобрите концентрацијата и расположението.

Бик
Љубов:
Важно ви е да го одушевите вашиот партнер, планирајте романтична забава во согласност со вообичаеното расположение и афинитети.
Работа:
Одбивате да прифатите нечија услуга, што ве обврзува да имате партнер под одредени услови.
Здравје:
Ќе уживате во неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

Близнаци
Љубов:
Бидете сигурни дека го почитувате договорот што го имате со вашиот партнер. Обрнете внимание на „важните ситници“ кои откриваат нечии намери.
Работа:
Важно е да го подобрите рејтингот на вашиот бизнис и да ги искомбинирате вашите интереси со успешни или влијателни соработници.
Здравје:
Нема причина да се преценуваат личните можности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Полни 70. години станот бил заклучен а криел БОГАТСТВО!

Еден стан во Париз бил заклучен цели 70 години, а кога аукционерот конечно го отворил, …