(ВИДЕО) ТАГАТА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО ПОСЛЕДНОТО ТВ ГОСТУВАЊЕ: Овие реченици 6. часа пред несреќата сите ги шокирале – „Сакам, но…“

Вчера се навршија 13. години од смртта на македонскиот, балкански…Тоше Проески.
Тоше Проески, кој почина пред 13. години во сообраќајна несреќа во Хрватска, само шест часа пред трагедијата, беше гостин во емисијата „Вртелешка“, каде остави впечаток на многу уморно момче, кое ги шокираше сите со своите реченици.


View this post on Instagram

“I look at you, and I just love you, and it terrifies me. It terrifies me what I would do for you.”


A post shared by Toše Proeski Official (@toseproeski_) on


Тој на домаќините (Весна Петрушевска и Васил Зафирчев) им кажува колку е уморен и дека би сакал да живее како целиот нормален свет:
„Сакам да шетам, да пазарувам, да одам во кафуле навечер, но не можам. Пред десетина дена, застанав пред еден излог и сфатив дека не сум бил надвор повеќе од шест или седум години, прошетав низ градот и си реков: ‘Ми се допаѓа ова. Ќе влезам и ќе го купам’. Мислите дека не сакам? Сакам како и сите нормални луѓе“, им вели тој тажно на домаќините и на прашањето дали понекогаш сакал да се извлече од сето тоа вели:
„Сакам, но не можам. Машинеријата ме стави, како што велат, „во тапан“ и тоа е тоа. Нема враќање назад. Барам опоравување од секојдневните интервјуа, шминкање, отстранување шминка, пакување … Сето тоа ми е над мојата глава“, рекол тој и додал:

View this post on Instagram

A post shared by Toše Proeski Official (@toseproeski_) on

„Не можам да бидам сам, не можам да одам сам на кафе или во продавница. Не можам, а сакам..:’, вели Тоше и потоа тргна кон Хрватска, од која повеќе не се врати.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова е новата куќа на Џенифер Лопез и Бен Афлек: Има теретана и 24 бањи

Долго време бараа куќа од соништата, се пишуваше за купување неколку вили, но дури сега …