(ВИДЕО) Младите македонски надежи во спомен на Тоше:„За нас живееш во твоите песни,твоите пораки за нас децата и за сиот народ во светот“

Минаа 13. години откако Тоше Проески не напушти но неговите песни, дела останаа и кај генерациите кои биле или премногу малечки или уште не биле родени…Но, делото на Тоше, песните што ги пееше како што никој друг не можешр останаа во аманет за новите генерации млади македонски изведувачи, кај оние на кои допрва сметаме да го кажат својот збор на музичката сцена…Марија Спасовска, Драгана Јовановска, Танини…
Слушнете ги нивните изведби посветени на споменот на Тоше!

Марија Спасовска

Драгана Јовановска

Танини

Тоше❤Ангелу Наш,За нас живееш во твоите песни,твоите пораки за нас децата и за сиот народ во светот,Те запознавме без да…

Gepostet von Танини Кавадарци am Freitag, 16. Oktober 2020

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Фатална глумица поради која двајца глумци ги оставиле своите жени

Скандалите поврзани со фаталната британска актерка Лили Џејмс штотуку почнуваат. Се чини дека Доминик Вест …