(ФОТО) Куќата на Опра Винфри вреди 90. милиони долари: Ѕирнете во неа!

Опра Винфри е телевизиски титан чија нето вредност изнесува 3,1 милијарда долари. И’ покрај континуираното медиско изложување нејзината куќа во Калифорнија се држела во тајност.
Па, да ѕирнеме како изгледа нејзиниот дом:

Take A Look Inside Oprah Winfrey's Mammoth $90 Million Montecito Mansion_37


Вилата на Опра се наоѓа во Монтесито, една од најлуксузните заедници во Америка. Опкружени со планините Санта Инез и брегот на Пацификот, куќите во Монтецито генерално се движат од 1. милион долари па сè до 85. милиони долари. Посетителите овде често се среќаваат со познати луѓе. Па, како ТВ sвездата реши да се смести на овој ексклузивен локалитет?

Изгради огромно богатство за време на скоро 50. години поминати во медиумската империја, Опра размислуваше за недвижнини во 2001 . година, кога се појави прилика сосема случајно. Таа беше поканета на забава во една убава куќа во Монтесито. Целосно маѓепсана од неговата убавина, Опра веднаш решила да купи куќа таму.


Take A Look Inside Oprah Winfrey's Mammoth $90 Million Montecito Mansion_38

Куќата тогаш му припаѓала на Роберт Велоз, гигант за производство на аеронаутичка опрема и не била на продажба. Сепак, тоа не можело да ја спречи Опра да ја добие својата куќа од соништата. Таа му понудила на Роберт околу 52. милиони долари, што во тоа време било една од најголемите продажби на приватен дом во целата земја. А, она што го добила Опра, за возврат, било исто толку извонредно.

Take A Look Inside Oprah Winfrey's Mammoth $90 Million Montecito Mansion_39

a-look-inside-oprah-winfreys-mammoth-90-million-montecito-mansion_8

 a-look-inside-oprah-winfreys-mammoth-90-million-montecito-mansion_10

Гостинска соба

a-look-inside-oprah-winfreys-mammoth-90-million-montecito-mansion_11

Дневна соба

a-look-inside-oprah-winfreys-mammoth-90-million-montecito-mansion_13

Орман

a-look-inside-oprah-winfreys-mammoth-90-million-montecito-mansion_9

Соба за читање

Take A Look Inside Oprah Winfrey's Mammoth $90 Million Montecito Mansion_23

Градина

a-look-inside-oprah-winfreys-mammoth-90-million-montecito-mansion_16

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОЛКУ ДОЛГО МАЖОТ МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ БЕЗ СЕКС: Ќе се изненадите од овој податок!

Велат дека сексот е од пресудна важност за двата пола – нешто како храна и …