ИМ ЈА ОЛЕСНИЛ РАБОТАТА – „Смотан“ крадец зад себе оставил писма со својата адреса

Крадец кој провалил во гаража во Сандерленд и украл машина за чистење вредна 150. фунти, остави зад себе ранец во кој имало писма со неговото име и адреса.
Со помош на овие информации, полицијата лесно го пронашла домот на Малком Пајк, каде ја откриле украдената опрема.
За оваа и други кражби бил осуден на четири години затвор.
„Малком Пајк е крадец кој постојано покажува дека не го интересира законот и благосостојбата на другите. За негова жал, при последната кражба, тој оставил неколку лични предмети што не доведоа до него“, изјавил детективот Крис Рапер Смит.
Покрај тоа што се изјаснил за виновен за провалната кражба, Пајк исто така признал уште три кражби.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …