(ВИДЕО) Размазена медицинска сестра „фрлена“ во карантин поради позитивен тест на коронавирус го оцрнила ОВА СМЕСУВАЊЕ!

Може да се види дека таа никогаш порано не била во оваа земја…
И покрај негативниот тест што го направила три дена пред патувањето на Кипар, британката Кејли Кертриџ добиЛА позитивен резултат на аеродромот во Пафос.
Поради тоа, оваа медицинска сестра е префрлена во посебен карантин сличен на хотел, кој е оддалечен два часа од местото каде што било на одмор нејзиното семејство.

На Кејли и очигледно и било многу тешко што патем собрала коронавирус и да се оддели од семејството затоа што на социјалните мрежи навистина го оцрнила сместувањето, што е доста солидно за оние кои мораат да бидат во изолација.
„Јас сум во затвор. Ова е ужас. Тоа е како затворска ќелија. Храната е невкусна и студена“, напишала Кејли додека снимала солидна просторија за болни.
Таа исто така додала дека Кипар е напуштен и досаден. Веројатно очекувала мал Лондон од Пафос.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ДРУЖЕЊЕ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ: Како учениците од ООУ Димо Хаџи Димов го одбележаа патронатот

Новото секојдневие не ги спречи членовите на хорот и инструменталистите да го одбележат патрониот празник …