(ВИДЕО) ЕХФ ја избра одбраната на Митревски за најубава во ЛШ, Стоилов со втор најубав гол

Никола Митревски со Порто славеше против ПИК Сегед, мечот го заврши со 15 одбрани, една од нив избрана за најдобра во Лигата на шампионите.
Спектакуларната реакција и одбраната со глава на Митревски е избрана за најубава во ЛШ.

Стоилов со шрауба постигна гол против Фленсбург, го освои второто место меѓу најубавите голови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ѓоковиќ лесно до второто коло на ЛОИ. После мечот противникот го воодушевил со зборовите покрај мрежата…

НОВАК  ЃОКОВИЌ влезе во второто коло на тенискиот турнир на Олимписките игри во Токио. Тој …