(ФОТО) ТАЖНО – После долга борба ПОЧИНАЛА ЕМАЛИН НУИГЕН: Отишкла на операција нградите а потоа се тргнало на лошо!

Девојка од Колорадо починала на 19-годишна возраст поради компликации за време на операција за зголемување на градите
Емалин Нуиген од Колорадо, била во кома скоро година и пол, а починала минатата недела после долга борба.
Адвокатот на семејството на оваа млада девојка, која сакала нејзините гради да изгледаат поестетски, рекол дека таквиот исход воопшто не се очекувал. Емалин закажала операција на градите на 1. август 2019. година во клиника во Колорадо, а откако добила анестезија, доживеала срцев удар и операцијата никогаш не била извршена.
Лекарот, кому му била одземена лиценцата, но исто така и вратена на почетокот на годината, признал дека доцна повикал брза помош, и дека Емалин останала во кома со сериозно оштетување на мозокот. Иако нејзината состојба се подобрувала, таа одеднаш се влошила на 2. октомври, кога повторно доживеала срцев удар. Била направена реанимација, но таа починала два дена подоцна.

loading...

View this post on Instagram

Hi Everyone. There’s been a lot of new followers and everyone has been wondering about Emmalyn. Here’s a quick update. Yes, she is still alive and she’s doing it all on her own. Doesn’t need much medication. Emmalyn is still very healthy, looking good and still breathing on her own. She does have a trach in place just in case if anything were to happen especially with covid going around. Something new about Emmalyn, she has been smiling when she’s feeling comfortable and love getting her showers. Also, We played videos and voice recordings from everyone who sent one for her birthday. At the end of hearing them, it sounded like she wanted to say something but couldn’t and started to cough and then cried a little. I’m sure hearing voices she loved is helping her healed. Again, thank you everyone for your support and prayers! We definitely need it and appreciate each and everyone of you! 🤍🙏🏼 #keepfightingEmmalyn


A post shared by Emmalyn Nguyen (@emmxlyn) on


Нејзиното семејство презело правна постапка против Ким и анестезиологот Рекс Мекер, обвинувајќи ги за небрежност, а адвокатот сега најавил нова тужба.

View this post on Instagram

Thank you everyone for all of your prayers and positive support. Those of you that are inconsiderate and negative, please get off this page or you’ll be deleted and blocked. We don’t need anymore negativity in our lives during this time. This page will be about Emmalyn’s journey and memories of her past. Since her story has gone public, there’s a lot of you that cared and wants to know updates on her. Updates will be on this page. We are truly blessed with such a great support system all around the world. We appreciate each and everyone of you! Thank you! 🖤🙏🏼 #justiceforEmmalyn #prayforEmmalyn P.S for those of you that wants to share memories that you had with Emmalyn please post in your story and tag @emmxlyn I’ll repost them #keepfightingEmmalyn

A post shared by Emmalyn Nguyen (@emmxlyn) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Не се баш популарни: Ова се трите најомразени хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …