Тони Цетински се потсети на денот за загинување на Тоше: „Твојата насмевка е надеж која толку многу им треба на сите во денешните чудни и зли времиња!“

На својот профил на Фејсбук Тони Цетински се потсети на денот кога Тоше Проески трајно не напушти…

„Долги 13. години,
Утре некаде околу ова време не напуштив физички, но само физички брат ми. Не можам да верувам колку многу ти недостасуваш денес и колку е тешко за нас што си замина прерано. Животот навистина не е фер ….


😢
Ме прашуваш каде сум и што правам?
На патот, секако, и одвратен дожд, но твојата насмевка е надеж која толку многу им треба на сите во денешните чудни и зли времиња. Ќе биде се во ред сè додека не чуваш со твоето присутност, песните и сите добри и благородни работи што ги имаш оставено на оваа планета. ТИ СИ АНГЕЛ НА ДОБРИНАТА.
Знам дека нè чуваш како и ти дека мора да знаеш дека секогаш си во нашите молитви.
Те сака братот!“❤️🙏🏻🇲🇰


“13 dugih godina” Sutra negdje u ovo vrijeme napustio si nas fizički ali samo fizički brate moj. Ne mogu vjerovati…

Gepostet von Tony Cetinski am Mittwoch, 14. Oktober 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …