Започнал ретрограден Меркур во Скорпија: Овие 3. знаци ќе настрадаат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Почна периодот на ретрограден Меркур во Скорпија, кој ќе биде ретрограден за последен пат во една година од 14. октомври до 3. ноември, кога повторно ќе започне да се движи директно. Кои знаци ќе бидат најмногу погодени?
Ретрограден Меркур во знакот на Скорпија има за цел да исчисти сè што е старо и непотребно. Нашите скриени чувства ќе излезат на површина. Три знаци на Зодијакот најмногу ќе го почувствуваат виорот на ретрограден Меркур.

Девица
Додека ретрограден Меркур предизвикува хаос во сè, тој исто така го тестира вашиот организиран ум.
Дефинитивно ќе пропуштите некои детали, а тоа ќе доведе до погрешна комуникација, како што е вообичаено за време на ретроградно движење.
Проверете ја целата своја пошта уште еднаш и бидете многу јасни за тоа што сакате. Ако имате тајни што мора да ги чувате, проверете дали сте апсолутно дискретни во врска со тоа. Познато е дека ретрограден Меркур ги открива нашите тајни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 26.10.2020: Внимание на љубовен план за Овни, Близнаци,Скорпија, убави моменти за…

Овен Љубов: Во афект, не правете работи што ја иритираат вашата сакана личност. Непотребно предизвикувате …