После 65. години истражување сега и ОФИЦИЈАЛНО е докажано: Овие три хороскопски знаци живеат НАЈДОЛГО и НАЈДОБРО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Грижата за себе и за своето семејство е нивниот приоритет број еден
Луѓето кои живеат 100. или повеќе години имаат различни тајни на долговечноста, но се покажа дека имаат нешто друго заедничко. Имено, повеќе студии и анализи на статистички податоци покажаа дека луѓето родени во хороскопскиот знак на рак живеат убедливо најдолго, по што следат луѓе во знакот на Овен и Девица.
Дека Раковите, Овните и Девиците се најдолговечни, потврди и студијата на Геронтолошката истражувачка група која собирала податоци уште од 1955. година.
За Раковите се верува дека живеат најдолго пред се затоа што повеќето од нив водат здрав живот. Мотивацијата за здрави навики обично лежи во фактот дека тие сакаат да поминат што повеќе време со своите најблиски, особено со своите деца. Патем, луѓето родени во овој знак се исклучително грижливи и посветени на своето семејство.
Девиците живеат долго време затоа што многу се грижат за себе и за своето здравје. За повеќето Девици, правилната исхрана и вежбање се начин на живот и тие често не знаат да живеат поинаку. Како резултат, тие се генерално мирни и ретко се под стрес.
Тајната на долговечноста на Овенот лежи во фактот дека тие имаат силна страст кон животот. Благодарение на внатрешниот оган по кој се познати, не само што живеат долго, туку се и младолики по изглед, како и по душа. Општо земено, Овните се сметаат за луѓе со силни нерви, што ги прави многу помалку нервозни и полесно ги надминуваат тешкотиите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

СУДОТ ЈА ЦЕНИ ЖЕНСКАТА РАБОТА: Добила 60.000 евр. за 30. години извршување домашни работи

Врховниот суд во Португалија му наредил на мажот да и плати на својата поранешна партнерка …