(ФОТО) За 200.000 денари се обидела да продаде самошто родено бебе: Идејата и била да ги оперира ГРАДИТЕ и да купи нови ЧИЗМИ!

Скандалозна намера на млада мајка која никогаш не се покајала…
Русинката Луиза Гаџијева, по потекло од Дагестан, по апсењето е во притвор поради обид за продажба на новородено дете.
Луиза се обидела да продаде 7-дневно бебе за 200.000 денари, со кое штотуку си дошла дома од породилиштето. Како изговор во полицијата, девојчето ја искажало „силната потреба“ за операција на градите, која имала за цел да ги зајакне и зголеми, но и набавка на нов пар чизми!

„Седев дома со сестра ми пред породувањето и видовме неколку фантастични чизми во новиот каталог на продавницата. Знаевме дека никогаш нема да имаме пари за нив. Исто така, момците секогаш ми велеа дека моите гради се премногу млитави и мали, а јас еднаш сакав да работам на себе“, им рекла Луиза на шокираните полицајци.
Се испоставило дека таа и нејзината сестра веќе изработиле план за продажба на бебето преку црниот пазар. Таа дури била изненадена од информацијата од нејзината сестра колку парови се јавиле да го купат.


За време на испрашувањето, Луиза ги спомнала и претставниците на групата на Интернет која се занимава со убедување на мајките да не го продаваат бебето, како тие се обиделе да влијаат врз неа да ја смени својата одлука.
„Се обидовме да ја убедиме да не го стори тоа. Видовме дека таа се двоуми, но се чини дека не успеавме во тоа пред вас“, рекле од групата на Фејсбук „Престанете да продавате деца“, што Луиз го соопштила на полицијата.
Детето, во меѓувреме, го презело Центарот за социјална работа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

СУДОТ ЈА ЦЕНИ ЖЕНСКАТА РАБОТА: Добила 60.000 евр. за 30. години извршување домашни работи

Врховниот суд во Португалија му наредил на мажот да и плати на својата поранешна партнерка …