(ФОТО) „ГОЛА ПРИВЛЕЧНОСТ“ – Контроверзното шоу ја поделил јавноста: „Ако им прели нека префрлат на друг канал – едноставно е!“

Шоуто, кое го обележале рекорден број тужби, предизвикал лавина реакции во последните сезони. Доминантно негативен, но исклучително добар рејтинг му ја отворил вратата
„Гола атракција“ е името на контроверзното британско реално шоу за запознавање, чиј концепт е кандидатите прво да се „запознаат“ со своите најинтимни делови и врз основа на таа сцена да одлучат кого да изберат и да излезат на редовен состанок, пристојно облечени. Шест сезони на ова шоу веќе се емитувани во Велика Британија, а неодамна емисијата се емитуваше на каналот RTL Living (Хрватска) на полноќ.


Шоуто, кое беше обележано со рекорден број тужби, предизвика лавина реакции, претежно негативни, но исклучително добрата гледаност му ја отвори вратата. Идејата на креаторите била да ја истражат науката за „суровата примитивна привлечност“ и да видат дали може да биде добра основа за потенцијална љубов.
Како што се очекувало, се покажало дека луѓето се многу позаинтересирани за голотија отколку за исходот од започнатата романса меѓу кандидатите, а емисијата е на програмата веќе шест сезони и покрај притисокот на јавноста да престане да се емитува. Се испоставило дека немало вистински пречки во доцниот ноќен период „Гола привлечност“ да не продолжи со емитување.
Емисијата ја подели јавноста и во Хрватска, па некои се прашуваат кој е проблемот со навремено прикажување на ваква содржина и потсетување дека има и други канали, додека некои гледачи се револтирани од емитувањето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Фатална глумица поради која двајца глумци ги оставиле своите жени

Скандалите поврзани со фаталната британска актерка Лили Џејмс штотуку почнуваат. Се чини дека Доминик Вест …