Никогаш не им е доволно: Ова се трите нај алчни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Алчноста не се манифестира само во фактот дека некој сака повеќе од она што му припаѓа, туку и во фактот дека таквите луѓе обично ги ставаат своите потреби пред сите други. Тие се егоцентрични и ретко размислуваат за тоа како нивното однесување ќе влијае на другите луѓе, сè додека го добијат она што го сакаат. И тие го сакаат сето тоа и го сакаат веднаш, без разлика колку веќе имаат.

1. Овен
Овните сакаат добри зделки, па затоа добиваат што е можно повеќе и даваат што е можно помалку за возврат. Тие сакаат сè што можат да добијат бесплатно и први ќе се наредат ако нешто се подарува.
Зошто да нарачам вечера ако можам да добијам бесплатен примерок од предјадења? Дури и ако има ограничување на споделување само на една работа по лице, тие нема да се срамат да побараат дополнителна порција

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 26.10.2020: Внимание на љубовен план за Овни, Близнаци,Скорпија, убави моменти за…

Овен Љубов: Во афект, не правете работи што ја иритираат вашата сакана личност. Непотребно предизвикувате …