(ВИДЕО) Алек Болдвин како Трамп и Џим Кери како Бајден

На отворањето на својата 46-та сезона, популарното американско хумористично шоу „Saturday Night Live“ влегла во политичките води со пародија на првата претседателска дебата меѓу претседателот Доналд Трамп и неговиот ривал Џо Бајден.
Серијата на телевизијата Ен-Би-Си се вратила во студиото по пауза поради пандемија на коронавирус.
Алек Болдвин се вратил во улогата на Трамп пред објавата дека претседателот е заразен со Ковид-19, додека комичарот Џим Кери за прв пат го играл Бајден.
Во скечот, Трамп на Бајден ја водел дебатата исто како што било реално миантиот вторник, обидувајќи се да го сопне Бајден прекинувајќи го и навредувајќи го. Кери Бајден, пак, се обидела да го потисне својот гнев дишејќи во хартиена кеса и мрморејќи за себе.
Маја Рудолф направила камео појавување како сенаторката Камала Харис, пред Кери Бајден да го извади далечинскиот управувач за да го стави Трамп на пауза.
„Да уживаме во Безтрамповска состојба“, рекол Кери.
Водител на шоуто беше актерот Крис Рок, кој се појавил на сцената со маска и потоа ја симнал за да ја изигра својата улога. Тој настапи пред жива публика која носела маски.
Крис Рок се пошегувал дека пандемијата на коронавирусите го уништила поголемиот дел од 2020 година. Потоа тој саркастично покажал емпатија кон Трамп и фактот дека е во болница поради коронавирусот.
„Претседателот Трамп е во болница поради Ковид, и само сакам да кажам дека срцето ми се крши за Ковид“, рекол актерот и комичар.
Тој дал свое мислење дека луѓето треба да го „преиспитаат“ својот став кон владата.
„Каква работа имате на четири години, без оглед што ќе се случи. Само покажете ми една таква работа. Кога ангажирате готвач и поради него, луѓето секој ден повраќаат ако седнете и кажете ‘Ох има четиригодишна работа’. Треба да повраќаме само уште четири години“, рекол Крис Рок.
Рок претходно бил во составот на шоуто SNL, во кое учествувале Крис Фарли, Мајк Мајерс, Дејвид Спејд и Адам Сендлер. Тој поминал три години во шоуто, кое го напушти во 1993. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ШЕХЕРЕЗАДА И СУЛЕЈМАН ЧЕКААТ ЌЕРКА: Глумицата организирала ЗАБАВА на која го открила полот на бебето – И се остварила желбата!

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч, кој го …