(Рецепт) Откриена тајната на витата линија на Фахрие Евџен: За да ослабне го пие овој чај!

Актерката Фахрие Евџен, која е во среќен брак со Бурак Озџивит, важи за една од најубавите турски актерки.

Нејзината извајана фигура, дури и по породувањето, предизвика воодушевување кај нејзините придружници. Но, сега е откриена тајната на нејзината совршена фигура. Таа едноставно пие чај со ѓумбир и лук а ние ви го донесуваме рецептот како да го подготвите:


Состојки:
1 мало парче  ѓумбир
2 чешниња лук
2 лажички мед
2 лажички сок од лимон
Подготовка:
Излупете го ѓумбирот,  изрендајте го и сварете во две чаши вода. Откако ќе зоврие оставете да вари пет минути, додадете пасиран лук, мед и сок од лимон. Чајот исцедете го откако ќе се излади и испијте.
Извор: Quadin.net

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) 5. напитоци кои се пијат пред спиење: Додека спиете, црниот дроб се чисти, килограмите се топат, телото се подмладува!

Овие производи совршено го чистат црниот дроб и ги топат масните наслаги. За да го …