(ВИДЕО) Принцот Хари и Кејт Мидлтон прават ѓевреци со голи раце: „Каде ви се ракавиците кога допирате храна?“

Кралската двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ги продолжуваат своите кралски должности па биле да ја посетат најпознатата пекарница за производство на ѓевреци во Лондон…
Оваа пекара поради пандемијата на корона вирус била приморана да го редицира времето на работа но сега повторно се вратиле со работно време од 24. часа.
Вилијам и Кејт биле во производствениот погон да видат како се произведуваат најславните ѓевреци во Лондон па и самите „се фатиле за работа“.

Но, токму тоа, „фаќање за работа“ предизвикало критики кај нивните следбеници на официјалниот сајт на Кенсингтон палатата каде една госпоѓа им напишала „Каде ви се ракавиците кога допирате храна?“ И’, навистина, како може кралски пар за време на корона да фаќа тесто со голи раце.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек …