(ФОТО) ОД ЖИВОТ ВО КУЛТ ДО СВЕТСКА КАРИЕРА: Лорен имала живот полн со предизвици а сега од себе направила икона!

Тренира четири дена во неделата за да ја одржи својата витка фигура
Животот на Лорен отсекогаш бил полн со предизвици. Таа успеала да ги надмине сите препреки на патот, и од себе направила икона за фитнес. Затоа Лорен може да биде еден од најдобрите примери на решителност и верба во себе.
Денес Лорен Дрејн е професионална атлетичарка во бикини и сензација на Интернет, а има стекнато илјадници следбеници кои постојано ја мотивираат да продолжи да работи на себе и да го усовршува своето тело.


Родена во 1985 година, пораснала во округот Хилсборо Канти, Тампа и отсекогаш го обожувал спортот. За време на средното училиште, таа била играч на безбол и софтбол, но никогаш не размислувала да стане спортист по бикини. Живеела нормален живот се додека нејзиниот татко не го напуштил домот и отишол да студира на Универзитетот во Канзас. По тој настан, работите драстично се промениле.

Отсекогаш го сакала спортот
Нејзиниот татко се вратил дома, но не бил истиот човек. Времето го минувал во култ и сфатил дека и самиот сака да биде член. Заедно со остатокот од семејството, Лорен се преселила и 7 години од својот живот поминала живеејќи под нивните строги правила.
Лорен станала незадоволна од својот живот откако сфатила дека ставовите на култот не се согласуваат со нејзините верувања. На 20-годишна возраст, таа започнала да ги испрашува своите родители и другите членови за нејзиното откритие. Сепак, тие нејзиниот бунт го сфатиле лесно. На крајот, таа била протерана затоа што не ги почитувала правилата. Нејзиното семејство се откажало од неа, а двајцата родители одбиле да разговараат со неа. Ова беше најтемниот период од нејзиниот живот.

Таа се школувала да стане медицинска сестра
Одлучила да не се жали повеќе, па ги презела работите во свои раце.
Како прво, таа се школувала да стане медицинска сестра, а подоцна работела дење и ноќе за да преживее. Покрај тоа, таа одлучила да започне да вежба во теретана. Кога видела колку феноменално изгледа нејзиното тело, таа се посветила целосно на фитнесот и здравата исхрана. Со текот на времето, таа успеала да изгради кариера во светот на фитнесот, а денес тоа е нејзиниот животен стил.
Лорен тренира четири дена во неделата за да ја одржи својата витка фигура. Таа прави и кардио тренинг и тренинг на снага. Пред натпреварот во бикини, таа повеќе се фокусира на кардио, со цел да согори вишок маснотии и уште повеќе да ја истакне својата феноменална фигура. Инаку ужива во тренинг со тегови, и верува дека ова е клучот за постигнување на пријатна фигура и нагласување на мускулите.


Таа јаде 4-5 оброци на ден за да одржува брз метаболизам. Ова вклучува многу протеини со малку маснотии, здрави масти и зеленчук. Таа исто така внесува јаглехидрати, но избегнува преработени извори бидејќи тие ја исцрпуваат нејзината енергија. Сепак, од време на време таа се наградува со сладолед, ако навистина го посакува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Во Македонија денеска се регистрирани 400. нови случаи на Ковид 19: Починале 11 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2327 тестирања, а регистрирани …