(ФОТО) КАКО ВО РАЈ – Црква со седум спални соби, теретана, сауна и базен се продава за „боговска цена“

Поранешната црква во Лондон е претворена во луксузен дом, а сега се продава за дури 58. милиони евра. Зградата од 19. век има и паркинг за три автомобили
Се наоѓа во лондонскиот Најтсбриџ, а поранешната црква има уникатен изглед. Но, колку и да изгледа необично за „обичен“ дом, уште поголемо е изненадувањето кога ќе влезете внатре.
Луксузниот дом од 1.124 квадратни метри има седум спални соби со бањи, теретана, сауна, кино, базен, па дури и стаклен лифт.


Во куќата останале многу детали карактеристични за црквата, како што се високи тавани, огромни прозорци, оригинални столбови и дрвени греди.
Има пет ката до кои може да се стигне со спирално скалило или стаклен лифт.


Приземјето има, меѓу другото, голема просторија за прием, работна соба, канцеларија, две бањи, две кујни и остава, чајна кујна. Во анексот на приземјето се наоѓа друга спална соба со стан. Господарот и друга дополнителна спална соба, и со бањи и соблекувални, се наоѓаат на првиот кат, каде што има и друга соба за гости и помала бања.


Во анексот на првиот кат има друга спална соба и бања и скалило што води до вториот кат.


На вториот кат има и спална соба и бања, додека на третиот кат има друга спална соба со бања, која има тераса и простор за складирање.


Понатаму е простор за складирање достапен на таванот, како и во мезанинот над спалната соба на третиот кат, кој исто така има своја гардероба, а кои други тајни ги крие овој дом, ќе треба сами да ги откриете, пишува Daily Mail.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Нова жртва на корона: Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Со непребол колегите се простуваат од својот колега Љупчо Тодоровски – Упа кој на 65. …