140193856

(Рецепт) Природен лек кој спречува ‘рчење: Само испијте го овој сок пред спиење!

За овој рецепт потребни ви се само 4 лесно достапни намирници…
‘Рчењето е честа состојба што може да се појави во секое време, иако е почеста кај мажите и луѓето со прекумерна тежина. Постојат неколку начини да се спречи и запре оваа лоша навика, а овој напиток против ‘рчењето (природен лек) е еден од нив.
Многу е едноставно, сè што треба да направите е да го направите овој домашен пијалок и да го пиете пред спиење секоја вечер. Домашниот сок ќе ви помогне да ја елиминирате слузта, што е една од главните причини за ‘рчењето.


Многу е важно да користите органско овошје и зеленчук, бидејќи тие не содржат штетни хемикалии и пестициди. За овој рецепт ви требаат само 4 лесно достапни состојки и со едноставна подготовка вашиот пијалок против ‘рчењето е подготвен!
Состојки:
1/2 чаша вода
1/4 лимон
1 парче ѓумбир
2 јаболка
2 моркови

loading...


Подготовка: Сè што треба да направите е да ги ставите сите состојки во блендер и да ги блендирате додека не добиете убава и хомогена смеса. Овој домашен сок мора да го пиете неколку часа пред да одите на спиење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што е СЕКСОДУС? Овој „ТРЕНД“ го зафати светот и се помалку луѓе водат љубов…

Пандемијата на корона вирусот во голема мера влијаеше на нашите животи, особено на здравствениот сегмент, …