НАЈЛОЈАЛЕН ЗНАК: Не изневерува, но и не простува неверство

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Хороскопот открива многу за ставот за неверството, а еден хороскопски знак е познат по својата безусловна верност.
Од сите хороскопски знаци, Ракот најмногу тежнее кон сигурна врска полна љубов, врска во која нема место за неверство. Ракот никогаш не е целосно среќен додека не оствари длабока емотивна врска, а кога ќе се вљуби секогаш размислува долгорочно.
Во потрага е по личност со која ќе изгради дом и ќе основа семејство. Ракот дава многу и бара многу, сака внимание, докази за љубов и секогаш враќа со иста мера.
Кога ќе наиде на проблеми не ги избегнува туку ги решава бидејќи не сака ништо да застане на патот на среќата. Не ни помислува на неверство како метода на решавање проблеми затоа што е лојален до самиот крај.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Колку хороскопските знаци траат во врската? Кој сака до крајот на животот а кому се’ брзо здодева?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …