(ФОТО) Била толку дебела што не можела да оди – Потоа се променила до непрепознатливост

Амбер Рахди била несигурна девојка која за жал сите свои проблеми ги решавала само со прејадување. Таа била во најлоша состојба кога имала 24. години, па дури и 300 килограми. Била толку масивна што не можела да застане на свои нозе.

Таа дури морала да се пресели од својот стан назад кај нејзините родители затоа што не можела да се грижи за себе поради дебелината. Имала четири огромни оброци секој ден, а во меѓувреме јадела „брда“ од слатки и грицкалки. Но, тогаш, за среќа, сфатила дека мора да го промени својот живот.

Амбер се приклучила на ТВ-шоуто „Мој дебел живот“ и се простила од стариот начин на живот. Таа била оперирана со бајпас на желудник и започнала да работи на себе за да го изгуби вишокот килограми што е можно поскоро. Правилната исхрана, теретана и терапевт направиле чудо. Амбер веќе после 6. месеци по операцијата била полесна за повеќе од 40. килограми, а после тоа, од месец во месец, губела се’ повеќе и повеќе килограми.
Погледнете како изгледала порано и како изгледа денес.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕВЕРОЈАТНО дејство на јодот: Го засилува ефектот од вакцината и го јакне имунитетот

Јодот е практично незаменлив како антибактериско и антивирусно средство Заштитата што вакцината ќе ја обезбеди …