(ФОТО) Актерската ѕвезда се подготвува за најлошото: „Подготвив облека за погребот. Сакам да бидам убава!“

Актерката, 49-годишната Шенон Доерти во моментов минува низ тешка битка со малигна болест, а последните недели јавноста се соочува со сериозноста на нејзината сопствена здравствена состојба. Популарната Бренда, sвезда на хит серијата од 90-тите „Беверли Хилс 9021“, неодамна призна пред јавноста дека пишува проштални писма и снима видеа за своите најблиски и дека за последното збогување пронашла песна што сака да и се отпее и свири. Тоа е познатата песна ‘Tears in Heaven’ за која се смета дека е една од најголемите балади во историјата на рокенролот и сега открила во што сака да биде погребана.

„Знам во што сакам да одам на другиот свет. Подготвив фустан кој што го добив од една од најдобрите пријателки пред неколку години. Во него се чувствувам посебно. Сакам да бидам убава. Сакам на сите да им останам во добро сеќавање“, започнала таа.

View this post on Instagram

Awareness, advocacy and fundraising are crucial in our fight against breast cancer. I am sharing my personal journey with @elleusa in hopes of bringing more attention to this disease and to continue connecting with my cancer family. This isn’t about being a warrior or a survivor. It is about continuing to live and thrive with cancer. I continue to be inspired by the stories so many of you share with me. You have my admiration, love and support. Yes we are strong. We are also just human, with much to still do and accomplish….. and we can. To read full story visit link in my bio. For more information on breast cancer, you can visit @su2c and @americancancersociety. Thank you @ninagarcia and Elle magazine and always thank you @kurtiswarienko for your artistry. #breastcancerawareness

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

„Во последните неколку месеци се трудам да ги поправам односите, да им се извинам на луѓето кои што сум ги повредила – свесно или несвесно. Настојувам да живеам и да уживам во тоа малку време колку што ми остана“, изјавила актерката.

View this post on Instagram

Repost from @elleusa • In 2015, Shannen Doherty @theshando became one of the roughly 300,000 American women diagnosed with breast cancer every year. In the majority of cases, initial treatment is effective, curing the patient. But in many other cases, the breast cancer returns. In 2019 Doherty's cancer resurfaced as metastatic (also known as Stage IV). Where some might see a death sentence, Doherty sees an opportunity: "I try to treasure all the small moments that most people don’t really see or take for granted," she says. "It’s like anybody with Stage IV faces this thing where others want to put you out to pasture. I’m not ready for pasture. I’ve got a lot of life in me.” In ELLE's October issue, Doherty—photographed at home by her husband @kurtiswarienko—opens up about her early fame and her plans for the future. Link in bio for the full story. ELLE October 2020: Editor-in-Chief: @Ninagarcia⁣ Talent: @theshando⁣ Entertainment Director: @jenweisel⁣ Photographer: @kurtiswarienko⁣ Writer: @katepickert

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

„Се плашам, секако дека се плашам. Не знам што ме чека кога ќе го испуштам последниот здив и каде ќе отиде мојата душа. И тажна сум, тажна затоа што нема да можам повеќе да ги видам моите пријатели, да се дружам со нив, да ги бакнувам и прегрнувам. Мора да прифатите да живеете со сите лоши и добри работи“, заклучила таа.

View this post on Instagram

Check out @elleusa photo by @kurtiswarienko

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …