(ФОТО) „Скоро добив инфаркт“: Гледате ли зошто оваа фотка станала хит на Твитер?

Твитерџика со корисничкото име @aleashuhh збунила многумина објавувајќи фотографија од нејзината мачка во дневната соба.
„Скоро добив срцев удар“, напишала твитерџиката во описот на фотографијата, која на прв поглед изгледа како на амчката да и е одделена едната нога од телото.


Фотографијата елајкувана 360. илјади пати за помалку од еден ден, а била споделена над 50 илјади пати.
Корисничката на Твитер потоа објави друга фотографија од нејзината мачка (во едно парче) и се пошегува: „Одмора по напорниот ден откако стана вирален хит“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …