(ФОТО) Најновата книга за кралското семејство открива: Принцот Вилијам на е ангел, всушност е ЛОШО МОМЧЕ!

Британските таблоиди деновиве интензивно се занимаваат со новата книга за животот на кралското семејство, а најголемо внимание овој пат, изненадувачки, не беа принцот Хари и неговата – неславна во Британија – сопруга Меган Маркл, туку оној што важи за најмекиот Виндзор. Според сите проценки, принцот Вилијам воопшто не е цвеќе.

Долго се пишуваше дека расправијата меѓу браќата настанала кога Хари ја запознал Меган и порано или подоцна решил да се ожени со неа, а потоа се открило дека Хари бил навистина бесен кога Вилијам го замолил вујко им да му објасни на Хари зошто би било паметно малку да забави со плановите за брак.
Сепак, новите извадоци од книгата, пренесени од „Дејли меил“, откриваат дека Меган не е таа поради која браќата се скарале, иако станува збор за многу популарен и примамлив наратив, туку дека несогласувањата меѓу Вилијам и Хари тлееле долго и дека сè започнале кога биле деца.

loading...

Во 1992 година и двајцата морале да најдат начин да се справат со расправиите на нивните родители, Лејди Дајана и принцот Чарлс, кои веднаш станаа јавна работа и редовно за тоа се дискутираше на телевизија и во весници, особено по објавувањето на експлозивната книга на Ендру Мортон „Нејзината вистинска приказна“, напишана врз основа на снимените сведоштва на принцезата Дијана.Таа книга беше, како што проценија многумина, многу намерен и агресивен обид да се разоткрие злобната крв на кралското семејство.
И покрај нејзините синови, Дијана реши да каже дека се обидела да изврши самоубиство кога била во третиот месец од бременоста. Така, како што многумина разбраа, таа практично му рекла на Вилијам дека се обидела да се убие себеси и него додека тој беше во нејзиниот стомак фрлајќи се по скалите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …