(ВИДЕО) Ќе се наежите кога ќе видите што прави ова куче кога ќе го слушне Павароти!

Златниот ретривер Хуго ја сака уметноста. Секој пат кога ќе го слушне Лучијано Павароти не може да одолее и да не му се придружи во спектакуларните изведби.
Минатиот месец тој бил пред излегување во градината кога слушнал познат глас. Тој веднаш ги препознал завршните тактови на Несун Дорма и истрчал кон телевизорот. Ги начулил ушите и почнал да мавта со опашката.
Не му требало долго и самиот да му се придружи на Павароти и да започне да „пее“. Тој завивал пред екранот и весело мавтал со опашката без да го тргне погледот од неговиот идол.

Dog’s Reaction when he hears his Favourite Artist and Song. from r/aww

Со многу ентузијазам, тој се обидел да го копира познатиот оперски пејач и ги воодушевил социјалните мрежи. „Солиден баритон“, „Ова е најдоброто нешто што го видов“, се некои од ентузијастичките коментари за перформансите на Хуго.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …