(ВИДЕО) Стојанчо Бучков, финалист на „ Икс Фактор Бугарија“ ја промовираше својата нова песна: Иднината е во негови раце!

За Стојанчо Бучков слушнавме првпат пред неколку години кога се натпреваруваше во „Икс Фактор“ на Бугарија, како можност за градење интернационална кариера…
Но, натпреварувањето, нормално, го заврши во финалето, бидејќи предност добија домашните изведувачи.


Инаку, Стојанчо Бучков е од Гевгелија, а завчера ја промовираше неговата нова песна “Eternal Dreamers” или “Вечни Сонувачи”. Песната е стилски модерен поп и со неверојатен воздигнувачки и мотивирачки мотив. Песната ја напишав тој, а во проектот учествува и како текстописец и композитор, а продукцијата и аранжманот се дело на португалскиот продуцент Joao Martins – Juonne.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) Меланија Трамп со една фотографија ја открила вистината за разводот: Никој не го очекувал ова!

Се шпекулираше дека Словенката само чека погоден момент да го напушти, но сепак се чини …