(ВИДЕО) Бивша ескорт девојка открила три причини поради кои мажите измамуваат

Саманта рекла дека некои мажи решаваат да бардаат придружба на дами и проститутки наместо да најдат љубовнички затоа што им е полесно
Саманта Х работела во елитната индустрија за придружба шест години и тврди дека добро ги запознала мажите и нивното размислување за сексот, како и причините зошто ги изневеруваат своите жени и кои момци тоа го прават најчесто.
Саманта Х предупреди дека мажите решени да ги изневеруваат своите жени секогаш ќе најдат начин и вели дека сите оние што ги запознала за време на нејзината работа во сексуалната индустрија измамиле од една од трите можни причини. Таа се опишува себеси како придружниа дама од висока класа и професијата ја изложувала на мажи од сите сфери на животот и причините зошто тие решиле да ги изневерат своите партнери.

View this post on Instagram

Having heard many, many secrets of men, one thing 99% have in common – they LOVE curvy women. Big bums, thick thighs, womanly tummies…. (they don’t notice cellulite so don’t point it out to them!) Our lingerie at After Dark caters up to size 26 so you can look like a goddess however many curves you have. Own it girl! Opening sale ends on August 31, so don't miss out! Simply enter: WELCOME10 at checkout for 10% off. ⁣#photooftheday #curvafabulous #lifestyle #nutrition #photography #instagood #model #healthy #fitness #beauty #beautiful #love #bikini #curvyfashion #style #travel #summer #likeforlikes #followme #healthyfood #picoftheday #fashion #healthylifestyle #healthylife #girl #lingerie

A post shared by Samantha X After Dark (@samanthaxreal) on

Работејќи во индустријата шест години и носејќи го името Саманта Х, таа објаснила дека оние кои се решени да изневеруваат секогаш ќе најдат време, без оглед колку се зафатени. Таа предупредила дека колку и да изгледа силно бракот и колку совршено да изгледа семејниот живот дома, мажите сè уште заталкуваат во бројки доволно високи за да може да цвета ваква индустрија дури и во време на рецесија, пренесува Мирор.
Според нејзиното искуство со оженети мажи, нивните причини за изневерување спаѓаат во една од трите категории. Првите се мажи кои имаат нула врска со својата сопруга, понекогаш со децении, и се чувствуваат како кредитна картичка што оди, но одбиваат да заминат затоа што не сакаат да изгубат пари или да ги запостават своите деца.
Другите се оние кои инсистираат да ги сакаат своите жени, но признаваат дека им треба само сексуална разновидност. И третите се оние кои таа ги нарекува најсложениот дел од сложувалката – многу среќно оженети мажи, кои се чини дека немаат причина за прељуба.

Саманта рекла дека некои мажи се решаваат за средби со придружнички дами и проститутки наместо да најдат љубовнички затоа што вака им е полесно, тие немаат никакви обврски и поретко ќе бидат фатени. Иако тие велат дека не сакаат да ги повредат своите партнери и да им го уништат бракот, Саманта истакнува дека честопати мисли дека нивните жени знаат, но тие ги затвораат очите пред вистината за да не треба да се соочуваат одново.
„Не зависи од мене да судам. Ако нешто научив додека работев како придружба, тоа е дека не живееме во совршен свет, не сме совршени луѓе и секој го прави она што мисли дека е најдобро за него. Отпрвин, ми беше тешко да разберам зошто среќно оженетите мажи бараат секс на друго место, без разлика дали тоа е со сексуални работници (за што најчесто се убедени дека не е вистинска измама) или имаат долгогодишни љубовнички. Кога некое лице ќе го види сето ова, се сомнева во верност и љубов до крајот на животот“, вели таа.
Но, мажите не се единствените кои изневеруваат, Саманта открива дека имала и многу клиенти кои дошле кај неа откако биле емотивно уништени од прељубата на нивната сопруга.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Нова жртва на корона: Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Со непребол колегите се простуваат од својот колега Љупчо Тодоровски – Упа кој на 65. …