(ФОТО) Холивуд му се смее на Трамп поради короната:„Те стаса карма!“

Откако претходно изјавиле дека треба да бидат ставени во карантин поради советничката, Хоуп Хикс, која била позитивна на корона вирусот, американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека тој и неговата сопруга Меланија исто така биле заразени и дека ќе поминат низ сето ова заедно. Ставот на Трамп за „кинескиот несериозен вирус“ се оствари, тврдат многу јавни личности, кои на социјалните мрежи донекаде уживаат во судбината на американскиот претседател.
Актерката Алис Милано е една од ретките американски славни личности кои сочувствуваат со Трамп. Таа самата се бореше против вирусот и со недели јавно зборуваше за последиците и симптомите. Таа изјави дека нема да му посака вирус дури и на нејзиниот најголем непријател.


Џими Кимел реши да се пошегува со Трамп, а многу познати личности од светот на шоубизисот нашле нешто иронично во овие вести. Повеќето од нив пишуваат дека кармата едноставно стигнала до американскиот претседател.

Џефри Рајт, Џон Кен, Софија Буш, Патриша Аркет, Зак Беф и многу други од светот на Твитер со саркастичен тон ја коментирале веста за инфекцијата на претседателот.

Тој е критикуван затоа што со месеци коментирал за здравствената состојба и ја измамил јавноста и дека не ја подготвува земјата за пандемија.

Има и такви што мислат дека Доналд Трамп исценирал сè за потребите на кампањата, додека има и такви кои прво размислувале што сега му се случило на неговиот противник Џо Бајден, со кого беше во контакт на дебатата, и дали и тој е заразен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …