(ВИДЕО) Запечени полиени ќофтиња: Совршен ручек за цело семејство

Убаво, вкусно и калорично – сето она што сите го сакаат!
Состојки:
400 г мелено месо
200 мл кефир
200 г брашно
1 лажица масло
1/2 лажичка сода бикарбона
1/2 главичка кромид
њол, црн пипер
еден домат


Подготовка: месото зачинете го по вкус и направете малечки топчиња. Состојките за тестото соединете ги, 1/3 истурете на дното на намрсен сад. Потоа наредете ги топчињата од месо, па полијте со останатата смеса. Печете 10. минути па по површината наредете кругови домат. Продолжете го печењето уште 15 – 20 минути на 180. степени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …