(ВИДЕО) Дејвид Гета и Сиа направиле нов светски хит

Светски познатиот диџеј Дејвид Гета и пејачката Сиа ја воодушевија публиката со спотот за песната „Let’s Love’ (Ајде да сакаме).
Звукот од 80-тите се протега низ песната, а видеото е инспирирано од оваа деценија на 20. век.
Песната станала голем хит при првото слушање, а фановите велат дека е фантастична и дека Дејвид и Сиа се вистински спој.
„Обожавам што музиката од 80-тите се врати во 2020 година“, беше еден од коментарите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Не напушти уште една легенда: Почина Бранка Станковска

Легендарната радио и тв спикерка и водителка, Бранка Станковска, која имаше 90 години, почина денеска …