(ФОТО 18+): Професор гостувал во утринска програма да зборува за кучињата и ковид но луѓето постојано гледале во…

„Извинете, за кучиња се зборуваше? Премногу ми пречеше меѓуножјето на професорот“, „Панталоните му се многу тесни“, „Ќе ви се јавам професоре“, „Кучиња? Какви кучиња?“, „Дали тој воопшто зборуваше“, се шегувале твитерџиите…
Професорот Џејмс Логан се појавил во британската утринска емисија „This Morning Show“ за да зборува за обука на кучињата за да научат да детектираат Ковид-19, но вниманието на гледачите го привлекле неговите тесни панталони кои откривале повеќе од што веројатно професорот планирал.

Изгледа дека некој од позади камерите му укажал на професорот на проблемот, бидејќи во еден момент почнал да го покрива своето меѓуножје со хартиената кеса која ја држел во рацете.

Оваа сцена набрзо станала хит на Твитер.

„Извинете, за кучиња се зборуваше? Премногу ми пречеше меѓуножјето на професорот“, „Панталоните му се многу тесни“, „Ќе ви се јавам професоре“, „Кучиња? Какви кучиња?“, „Дали тој воопшто зборуваше“, се шегувале твитерџиите.

Набрзо и професорот се пошегувал на негова сметка: „Кучињата тука се ѕвезди“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЖНО И БОЛНО – Во Македонија денеска се регистрирани 1288 нови случаи на Ковид 19: Починаа 39. лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани …