МОЌЕН ПРИРОДЕН ЛЕК – Стар 2.000 години и преполн со витамин Ц, ги штити коските, го јакне срцето, го чува мозокот: Оваа намирница е златен рудник на вашето здравје!

4. Го зајакнува срцето
Голем број на влакна и пробиотици го намалуваат нивото на холестерол, додека витаминот К2 го намалува ризикот од срцеви заболувања спречувајќи формирање на наслаги на калциум во артериите. Една студија покажала дека редовното внесување на витамин К2 го намалува ризикот од умирање од срцеви заболувања за дури 57%, во период од седум до 10 години. Додека друга студија покажала дека жените можат да го намалат ризикот од срцеви заболувања до 9% за секои 10 микрограми витамин К2 што ги внесуваат дневно. На пример, една чаша кисела зелка содржи околу 6,6 микрограми овој витамин.

5. Придонесува за појаки коски
Горе споменатиот витамин К2 игра голема улога и во здравјето на коските. Знаеме дека жените кои влегуваат во менопауза имаат голем проблем со јачината и густината на коските. Внесувањето на витамин К2 придонесува за побавно губење на коскената маса, а неколку студии покажале дека редовното консумирање на овој витамин, било преку диета или додатоци, може да го намали ризикот од фрактури на ‘рбетниот столб или колкот за 60-80%.
Сега кога ги знаете главните придобивки од оваа супер храна, останува на вас да одлучите дали сами ќе направите кисела зелка или ќе купите. Наша препорака е секогаш да ја правите сами затоа што точно ќе знаете што сте користеле. Затоа, би сакале да го свртиме вашето внимание на фактот дека доколку одлучите да купите, внимавајте да избегнете додавање шеќери.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …