(ВИДЕО) Со BMW-om соборил скутер и продолжил да вози – Го запреле!

КАМЕРА снимила уште еден случај на сообраќајна несреќа што ја поддржува тезата за возачите на БМВ.
Овој пат станува збор за невнимателен возач на џип БМВ, снимен на пат во Полска. Камера од автомобилот го фатила BMW X5 во моментот кога удрил во скутерот додека се возел и го соборил возачот. И тука добронамерните луѓе би можеле да кажат дека тоа може да му се случи на секого, особено во случаи кога возачите на скутери поминуваат помеѓу возилата и непредвидливо ја менуваат насоката. Ако погледнете повнимателно низ прозорецот на Kia, ќе видите дека скутерот возел како што треба а BMW му влејло во неговата траекторија.
Сепак, далеку поголем проблем тука е што возачот на БМВ продолжил да вози по несреќата. Сепак, двајца Самарјани делумно го спречиле да се обиде да избега од местото на несреќата, бидејќи полицијата сигурно ќе ја класифицира неговата постапка. Последователните информации од авторот на видеото се дека возачот на БМВ го оставил возилото и побегнал. Полицијата многу веројатно го идентификувала преку автомобилот, но не е познато дали е фатен и затворен.
Среќа во несреќата е што возачот на скутерот имал кацига, па ударот со главата во асфалтот не предизвикал смртоносни повреди.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Новиот HUAWEI MATE40 PRO е најеко смартфон на HUAWEI

Со намалување од 28% на пластика, 90% помалку хартија и воведување на електронски гаранции како …