(ФОТО) Сестра на настраданата глумица Наја Ривера се вселила кај нејзиниот маж

Ѕвездата од серијалот „Glee“, актерката Наја Ривера, која трагично почина во јули, откако се удави во областа на езерото Пир, каде заедно со нејзиниот син Џоузи изнајмија брод и заминале да пливаат. Давењето беше наведено како причина за смртта на тогаш 33-годишната актерка, а целиот случај беше окарактеризиран како несреќен.
Откако актерката почина, нејзиното семејство беше очајно со недели, а нејзиниот поранешен сопруг Рајан Дорси, со кого се разделила неколку години порано, и посвети емотивна порака на социјалните мрежи, во која напишал дека сите пливале заедно порано. и дека тој останал во добри односи со Ривера.

Обожавателите на актерката и нивните придружници биле изненадени од веста дека помладата сестра на Наја, Никајла, се преселила кај нејзиниот поранешен сопруг, но иако станува збор за нешто необичен аранжман, тоа довело до шпекулации дека таа е во љубовна врска со поранешниот сопруг на својата сестра, таа негирала сè.

View this post on Instagram

why do i feel like u owe me one | 🥀

A post shared by NICKAYLA RIVERA (@nickaylarivera) on

„Во најмрачните моменти од мојот живот, единствените работи кои се важни се моите пријатели и семејството. Да бидам таму за мојот внук иако не можам да бидам тука за себе. Не ми е гајле како изгледаат работите во јавноста, бидејќи никој не може да го види секој тежок момент низ кој поминуваме и се да разбере. Најважното нешто што научив од сè е да покажувам сочувство, да не им судам на другите и никогаш да не земам ниту еден миг од животот здраво за готово. Се надевам дека сите можете да го сторите истото“, напишала таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Студентка го снимила домот во кој живее – не е тешко да се види зошто призорот многумина шокирал

ПО напорниот работен ден, нема ништо подобро од одмор на столче на балконот и земање …