Денес се слават Вера, Љубов и Надеж: Никола Димитров и неговиот син Калин слават роденден!

И, навистина колку е ретко во едно семејство на ист ден роденден да слават дете и негов родител, а токму тоа се случува во семјеството на Никола Димитров…На Вера, Љубов и Надеж роденденот го слават тој и неговиот син Калин…

„Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста и убавите желби! Од мене и од син ми Калин, за кого имав среќа да се роди на мојот роденден: да сте живи, здрави, среќни и исполнети, со љубов, верба и надеж, и со сите ѕвезди ортаци!“, напиша Никола Димитров на неговиот профил на Фејсбук.

Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста и убавите желби! Од мене и од син ми Калин, за кого имав…

Gepostet von Nikola Dimitrov am Mittwoch, 30. September 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МНР ги објави препораките за влез во Грција до 24 мај – Какви се’ документи ќе ви бидат потребни!

МНР информира дека Владата на Хеленската Република, донесе нова заедничка министерска одлука со која од …