(ФОТО) Дошла во болница поради судар а докторите и нашле ДВЕ огромни ИГЛИ во мозокот!

Не можела да поверува што има во мозокот
29-годишна жена од кинескиот град Гвангжу учествувала во сообраќајна несреќа во која се здобила со лесни телесни повреди.
Со цел да провери дали е сè во ред, таа отишла во локалната болница на преглед.
Таму, лекарите на скенер, сосема неочекувано, пронашле две огромни игли во нејзиниот мозок. Иглите биле долги по пет сантиметри и немале никаква врска со сударот од тоа утро.
Од друга страна, девојката останало во шок бидејќи никогаш не почувствувала некои карактеристични главоболки или имала чувство на печење на скалпот, пренесува кинескиот портал Соху.


Кога лекарите повторно ја прегледале, откриле дека иглите се карактеристично прецизно поставени, па дошле до објективен заклучок дека од некои колеги сигурно и биле вметнати игли во мозокот за одредена цел кога била мала.
Девојката, така, ќе го продолжи својот живот со знаење дека има две игли во мозокот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 18.08.2022: Доколку ве мачат љубовните дилеми, размислете која е вистинската причина за вашата несигурност…

Овен Љубов: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да …