(ФОТО) ВО БОЛНИЦА ДОШОЛ ПОРАДИ СКРШЕНА РАКА! Му рекле дека му останале уште само 24 ЧАСА ЖИВОТ – Почната БОРБАТА за живот!

Младиот менаџер Џејмс Мекгил имал успешна кариера како еден од сениорите во Гугл кога ја скршил раката во декември минатата година. Тој отишол во болница бидејќи забележал дека коската не му зараснува. Наскоро започнале и други необични симптоми кои немале никаква врска со раката.
Џејмс бил работник во канцеларијата на Гугл во Ирска и забележал дека има разни компликации откако ја скршил раката. Почна да ја губи рамнотежата кога одел, се сопнувал и ја губеше силата во левата нога. Наскоро потоа, тој ја изгубил способноста да проголта храна, а потоа и течност.
По снимањето со магнетна резонанца, се открило дека младиот човек има лимфом, еден вид рак на мозокот.
Неговата тежина одеднаш се преполовила и двајца лекари му рекле дека нема да живее подолго од 24. часа, најмногу уште неколку дена.

James McGill O aha milkilaha Google boss aya Garabka ka Jabar asago ku sugan baris Farance Wuxu yimaday…

Gepostet von Khaalid Malaaki CAIRO FANS am Montag, 28. September 2020

За да соберат пари за да го прилагодат неговиот дом кон неговата состојба, неговите пријатели,отвориле страница на GoFundMe.
„Кога ме повикаа од клиниката, веднаш одговорив. Откако ми ја кажаа дијагнозата, паднав во прегратките на татко ми. Се скршив кога сфатив што ме чека“, рекол младиот човек.
По операцијата која го потврдила туморот, момчето ја изгубило можноста да стане од кревет.

Gepostet von Khaalid Malaaki CAIRO FANS am Montag, 28. September 2020

„Дополнителна болка беше што не можев да им кажам на никој на моите пријатели лично затоа што посетите беа забранети поради вирусот корона. Овој вид на новости морав да им го кажам преку видео повик. Беше јасно колку сум лошо, до мај ослабнав од 59. на 37. килограми“, вели младиот човек.
„Се сеќавам дека ми рекоа дека докторот рекол дека имам само 24 часа живот, но бев во транс и халуцинирав дека вечерам со Ким Кардашијан во еден ресторан во Лондон. По неколку рунди зрачење, почнав да се чувствувам малку подобро. Сега мојата цел е да ги поминам зимските празници со моето семејство, ако можам. Тоа би ми значело многу. Нема да биде лесно, ќе биде потребно да се направат сајли на таванот што ќе ме поддржуваат, но кога ќе видам колку луѓе се залагаат за мене, полесно е да знам дека толку многу луѓе се на моја страна“, вели Мекгил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Здружението „Храбро Срце“ ја започнува кампањата за органодарителство

Како што добро знаете на 10.10.2020г. за првпат го одбележавме Европскиот ден за органодарителство. На …