(ФОТО) Ќе се снима продолжување на „Сексот и градот“!? Ѕвездата на култната серија открила кој ќе ја игра Саманта во третиот дел од филмот!

Синтија Никсон размислува кој би можел да биде во екипата на култната серија „Сексот и градот“. Популарната актерка гостуваше во емисијата „Гледај што се случува“ со Енди Коен и реагирала на предлогот на обожавателка нејзината колешка Шерон Стоун да ја преземе улогата на Саманта Џонс.
Ким Катрал, која ја играше Саманта во 10. сезони на серијата „Сексот и градот“ и во двата филма, изјави дека не сака повторно да ја игра улогата во потенцијалното трето продолжение.
„Мислам дека Шарон би била, се разбира, потполно неверојатна. Ким беше одлична како Саманта, мислам дека Шарон би го сторила тоа како што треба“, рекла Никсон.


„Но, исто така, слушнав како многу луѓе велат, вклучувајќи ја и самата Ким Катрал, дека ако имавме поинаква четврта сопруга, можеби овојпат би требало да има други раси, и мислам дека тоа би било неверојатно“.
Стон истакнала дека идејата за жена со различна боја на кожа да ја преземе улогата на Саманта изгледала „точна“. Таа исто така рекла дека ќе и биде „чест ако има можност да соработува со Синтија“.
Иако Никсон изгледаше отворена за можноста да работи со новата Саманта, креаторот на SATC-, Дарен Стар, претходно изјави за ЕТ дека заменувањето на Ким Катрал „не е нешто за што сериозно размислувал“.
„Мислам, во моментот како да ми се допаѓаа сериите и првите два филма“, рекол тој.
Во меѓувреме, Сара Џесика Паркер рекла дека Мајкл Патрик Кинг, продуцентот на серијата, треба да помине низ „процес на жалење“ пред да се обиде да открие дали може да ја продолжам франшизата без Ким Катрал.


„Тогаш Мајкл Патрик може да се врати и некако да размисли што би можел да сака и како може да продолжи“, рекла Сара во 2018. година.
Иако не е познато дали ќе се снима третиот филм, за време на нејзиното гостување, Никсон се осврнала на едно позитивно искуство што го имала актерската екипа за време на снимањето на првиот филм.
„Тоа беше првата сцена што ја снимавме за првиот филм. Беше толку неверојатно да се биде повторно заедно и да се снима филм. Буквално стотици луѓе се собраа и беа толку возбудени, но многу тивки што не се мешаа во снимањето“, се присетила таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …