(ФОТО) Тајна баснословна бројка: Хари и Меган во реално шоу на Нетфликс

Војводата и војвотката од Сасекс се согласиле да бидат sвезди на реално шоу на Нетфликс и дозволиле камерите да ги следат насекаде во период од три месеци.
Принцот Хари и Меган Маркл се надеваат дека на тој начин луѓето ќе погледнат во нивните животи и ќе видат колку хумани работи прават, изјавил извор близок до парот.
Двојката потпиша договор вреден 112. милиони фунти со Нетлфикс (нешто помалку од 144. милиони долари) за производство на разни серии и програми. Сега е познато дека Хари и Меган ќе бидат следени од камерите три месеци, но сè уште не е познато дали ќе им биде дозволено да ги снимаат во нивниот дом во Монтезит, Калифорнија.

Извор за таблоидот „The sun“ изјавил дека Хари и Меган имаат многу „високопарни“ идеи за производство на епски претстави за климатските промени и сиромаштијата, но се покажало дека Нетфликс го сака своето парче торта.
Сепак, според изворот, сè ќе биде снимено со вкус и луѓето ќе можат да видат како живее кралскиот пар во Калифорнија.
Изворот рекол дека реалното шоу ќе се фокусира на нивната филантропска работа, а не на настаните зад затворени врати.
„Тоа ќе биде фасцинантен увид во нивните животи, а Меган се надева дека гледачите ќе ја видат нејзината вистинска страна“, вели изворот.

View this post on Instagram

✨❤️ Harry and Meghan urge action against hate speech ahead of US election – The Duke and Duchess of Sussex have weighed in on the upcoming US presidential vote, urging people to reject online negativity and hate speech as what Meghan described as "the most important election of our lifetime" approaches. Harry and Meghan called on viewers around the world to act with compassion in both the physical and digital worlds, use their voices, be engaged within their communities and the civic process, and care for one another, according to their representatives. "When one person buys into negativity online, the effects are felt exponentially. It's time to not only reflect, but act," said Harry in his video remarks. "As we approach this November, it's vital that we reject hate speech, misinformation, and online negativity. What we consume, what we are exposed to, and what we engage with online, has a real effect on all of us," he said. "Every four years, we're told, 'This is the most important election of our lifetime.' But this one is," said Meghan. "When we vote our values are put into action, and our voices are heard."

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

Одлуката на Хари и Меган да го снимаат реалното шоу веќе е пречекана со нож во Велика Британија, каде Ингрид Сивард, уредник на списанието „Маџести“, изјавила дека парот е „лицемерен“ затоа што се согласиле на реално шоу и побегнале од Велика Британија во САД за да уживаат во поголема „приватност“.

View this post on Instagram

Harry and Meghan sue over photos of Archie @meghanmarkle_official – The couple contend that the photos were most likely taken with a drone or telephoto lens while they were in their backyard in the Los Angeles area, which violates California’s paparazzi law. The photos show the Duke and Duchess of Sussex with their 14-month-old son in the backyard of a secluded estate in the Los Angeles area where the family has been staying since earlier this year, the lawsuit said. Harry and Meghan discovered that someone was shopping photos of their son and had claimed they had been taken on a recent public outing in Malibu, according to the lawsuit, which said that Archie had not been out in public since the family arrived in Southern California. #meghanmarkle #meghanmarklenews #meghanandharry

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

Нетфликс соопшти дека тие веќе работат со двојката на неколку проекти, но одбиле да дадат дополнителни информации за нив.
„Двојката веќе работи на неколку проекти, вклучувајќи иновативна серија документарни филмови и анимирана серија што слави инспиративни жени, но во моментов не сакаме да откриваме други детали“, рекле од Нетфликс.
Нетфликс вети дека филмовите и сериите што ќе ги произведува парот ќе бидат меѓу најгледаните содржини на Нетфликс следната година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Трагедија на скијање: Починал најпознатиот француски актер

Францускиот актер Гаспар Улиел, кој глуми во претстојната серија на Марвел „Moon Knight“, загинал во …